Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Niewielki penis to kompleks wielu mężczyzn, którzy coraz częściej decydują się na jego powiększenie. Jedną z metod na zwiększenie objętości członka jest poddanie się zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Powiększenie penisa w taki sposób pozwala uzyskać zadowalające efekty, a przy tym jest stosunkowo tanie. Ponadto taki zabieg jest znacznie mniej inwazyjny niż tradycyjna operacja, przez co jest wybierany przez sporą część panów. 

Powiększenie penisa kwasem hialuronowym – jak działa?

Kwas hialuronowy to produkt, który od lat jest używany w medycynie estetycznej. Z jego pomogą można powiększyć np. usta. Świetnie nadaje się on jednak również do powiększenia penisa. Bardzo ważne jest to, że kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie, dzięki czemu jego aplikacja rzadko kiedy powoduje efekty uboczne. Kwas ten jest odpowiedzialny między innymi za wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu po wstrzyknięciu do penisa może on znacznie zwiększyć jego rozmiary. Warto wiedzieć, że do zabiegu powiększenia członka używa się kwasu hialuronowego w formie żelu, który jest wzbogacony o dodatkowe substancje, takie jak np. manitol. Użycie dodatkowych składników ma wpływ na jeszcze lepsze efekty zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie do powiększenia penisa kwasem hialuronowym nie jest skomplikowane. Należy jednak pamiętać o tym, że zabieg nie może być przeprowadzony u osób z infekcjami lub np. opryszczką czy egzemą występującą w okolicach intymnych. Warto także wiedzieć, że leki takie jak np. polopiryna, czy aspiryna mogą rozrzedzać krew, stąd też nie należy ich stosować na około tydzień przed planowanym zabiegiem. Praktyczne przygotowanie do wstrzyknięcia kwasu ogranicza się jedynie wykonania depilacji.

Jak wygląda i ile trwa powiększanie penisa kwasem?

Zabieg powiększenia penisa za pomocą kwasu hialuronowego jest przeprowadzany w specjalistycznych klinikach i  trwa ok. 45 minut. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu do penisa specjalnego preparatu, przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Kwas hialuronowy jest aplikowany za pomocą specjalnej igły, którą wprowadza się tuż u nasady penisa, a następnie rozprowadza preparat na całej długości członka.Najważniejsze jest jednak to, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Taka metoda jest mało inwazyjna dzięki czemu tuż po zabiegu pacjent może wyjść do domu.

A co po zabiegu?

Po zabiegu powiększenia członka, narząd ten może być lekko zaczerwieniony i obolały. Nie należy się tym jednak przejmować, gdyż są to naturalne objawy, które z reguły bardzo szybko ustępują. Jeżeli zaś chodzi o współżycie, to mimo iż zabieg nie ma wpływu na zdolność do erekcji, warto powstrzymać się od seksu przez około 2 tygodnie od zabiegu. Ten czas pozwoli na odpowiednią regenerację fallusa i sprawi, że będzie on w pełni gotowy do podjęcia aktywności seksualnej. W pierwszych dniach po zabiegu należy zrezygnować z korzystania z sauny oraz jacuzzi, a do mycia miejsc intymnych nie używać gorącej wody. Przez około miesiąc od zabiegu nie zaleca się także podejmowania aktywności fizycznej. Warto też zakupić specjalną przewiewną bieliznę, która będzie odpowiednio stabilizować członka. Niektóre kliniki oferują pacjentom specjalne slipy, których można używać w pierwszych dniach po zabiegu.

Efekty zabiegu – jak długo się utrzymują?

Efekty powiększenia penisa kwasem hialuronowym utrzymują się przez około 2 lata od zabiegu. Po tym czasie można go powtórzyć i znowu cieszyć się zadowalającą wielkością członka. Zabieg można jednak przeprowadzać częściej niż co 2 lata, nawet po kilku miesiącach od pierwszego ostrzyknięcia w celu korekty. Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegu wynosi jednak 12 miesięcy. Warto jednak wiedzieć, że niektóre preparaty hialuronowe są wzbogacone o składniki, które stymulują produkcję naturalnego kolagenu w prąciu. Dzięki temu, nawet po upływie 2 lat członek potrafi być znacznie większy, niż przed przeprowadzeniem zabiegu.

Ile kosztuje zabieg powiększenia penisa kwasem hialuronowym?

Powiększenie penisa kwasem hialuronowym to zabieg, który może być wykonywany jedynie przez lekarza, najlepiej specjalistę urologa, bądź chirurga plastycznego. Ceny zabiegu w zależności od regionu kraju wahają się między 2500 zł do nawet 10 000 zł. Przed wyborem kliniki, bądź gabinetu medycznego warto sprawdzić opinię innych pacjentów na temat danego specjalisty.

Powiększenie penisa kwasem hialuronowym –  czy istnieją przeciwwskazania?

Mimo, że zabieg powiększenia penisa kwasem jest mało inwazyjny, to jak każdy rodzaj ingerencji w ciało, niestety nie może być przeprowadzony u wszystkich. Dużym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są np. choroby onkologiczne i zapalne układu moczowo – płciowego. Powiększanie członka kwasem nie powinno być także przeprowadzane u mężczyzn, którzy mają problemy z potencją lub krzepnięciem. Sporą przeszkodą, wykluczającą wykonanie zabiegu jest też uczulenie na składniki zawarte  w preparacie powiększającym penisa. Dużym przeciwwskazaniem jest także stulejka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *